Manifestacija „Naše domaće, sada i ubuduće“

Autor: Diana Musić, 6. 3. 2018.

Učenička zadruga naše škole predstavila se danas u Zlatnom klasu u Otrovancu u sklopu manifestacije „Naše domaće, sada i ubuduće“ koja informira poljoprivrednike kako do EU novca za ruralni razvoj: za opremanje farmi, izgradnju pogona, osiguranje usjeva, ali i za zelenu poljoprivredu – čije prakse poljoprivrednicima donose dodatni izvor zarade.

Našu zadrugu "Kostanj" su predstavljale učenice Ana Marija Mihoković i Jelena Giba, te nastavnici Ivana Kralj i Darko Mihoković koji su se pobrinuli oko profesionalnog uređenja štanda i da škola bude predstavljena na visokoj razini. Prezentirali smo naše školsko vino - crno i bijelo, naš čuveni Aršanjski pjenušac, bučino ulje, heljdino i pirovo brašno te čaj od kamilice. Restoran Stara Pivnica je za sve posjetitelje školskog štanda pripremio pogačice s čvarcima i kiflice s makom.
Današnja prezentacija je predstavljena kao „radni ručak s ministrom Tomislavom Tolušićem“. U Zlatnom klasu, uz ministra Tomislava Tolušića, bili su i pomoćnik ministra Krešimir Ivančić, ravnateljica Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, Matilda Copić, njen pomoćnik Antun Vujić. Srednja škola Stjepana Sulimanca je bila jedina institucija koja je dobila pozivnicu za "radni ručak s ministrom Tolušićem", što je i svojevrsno priznanje radu i naporima škole da konkurira na tržištu uz bok velikim poljoprivrednim proizvođačima i vrijednim domaćim OPG-ovima.