Europski kviz o novcu

Autor: Diana Musić, 19. 3. 2018.

U našoj školi obilježen Svjetski i Europski tjedan novca.

Proteklog tjedna obilježili smo u školi Svjetski i Europski tjedan novca. Školu je posjetila predstavnica iz banke gospođa Ivančica Petric i učenice upoznala s informacijama o radu banaka, fondovima, kreditima s ciljem povećanja financijskog obrazovanja i financijskih kompetencija. Učenici su osim toga, s profesoricom Jasminom Pavičić, rješavali kvizove i provjerili znanje o novcu i kroz igru stekli i dodatna znanja.

U petak 16.3.2018. u školi je provedeno natjecanje Europski kviz o novcu s ciljem podizanja financijske pismenosti i razvoja timskog rada.

Projekt u Hrvatskoj vodi Hrvatska udruga banaka u suradnji sa Štedopisom – Institutom za financijsko obrazovanje, a na razini Europe koordinira Europska bankovna federacija. Natjecanje se prvi put provodi u Hrvatskoj i Europi. Prijavljeno je 146 hrvatskih osnovnih i srednjih škola, a namijenjen je učenicima od 13 do 15 godina.

Neovisno o natjecanju organizatori pozivaju sve zainteresirane da se okušaju u rješavanju kvizova iz područja financijske pismenosti na poveznici: http://www.hub.hr/hr/kvizovi

Naši s učenici na natjecanju postigli izvrstan rezultat, odgovorili točno na sva pitanja, i zauzeli 30. mjesto od ukupno prijavljenih 270 timova.