Berba školske kamilice

Autor: Marina Markanović, 25. 5. 2021.

Krenula je berba ekološki uzgojene kamilice na oko 17 ha površine u vlasništvu Srednje škole Stjepana Sulimanca.

Velika hvala tvrtki Plantaže d.o.o. s kojom ostvarujemo sada već dugogodišnju suradnju i partnerstvo. Naime, Plantaže d.o.o. prihvatljivom otkupnom cijenom i „fer“ suradnjom daju osebujan doprinos ovoj obrazovnoj ustanovi. U berbi su sudjelovali i učenici na praksi (2.C razred zanimanja POLJOPRIVREDNI GOSPODARSTVENIK, te suradnici RCK „Panonika“. Zahvalni smo i gospodinu Bernardu Drvenkaru iz ranije navedene pitomačke tvrtke Plantaže d.o.o. koji je osobno došao provjeriti kvalitetu kamilice i dogovoriti dinamiku proizvodnje.