Valentina Lončar predstavljala našu školu na državnom natjecanju u Obrazovnom sektoru Poljoprivreda, prehrana i veterina 2015.

Autor: Josip Ivoš, 2. 5. 2015.

U Srednjoj školi "Braća Radić" u Kaštel Štafaliću Nehaj održano je 23. i 24. travnja 2015. državno natjecanje učenika u Obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina (PPV). Natjecanje je održano u četiri natjecateljske discipline: Agro, Flora, Nutri-vita i Veterinarski tehničar. Po prvi put u povijesti škole na ovom teškom natjecanju sudjelovala je i Srednja škola Stjepana Sulimanca. Školu je u disciplini Agro predstavljala učenica Valentina Lončar, smjer agroturistički tehničar i njezina mentorica prof. Branka Pavoković. Valentina je teškoj konkurenciji u ukupnom poretku zauzela 14. mjesto.

Natjecanje u disciplini Agro u kojem je sudjelovala Valentina nije bilo nimalo lagano. Natjecatelji su pisali test vezan za teorijska znanja iz predmeta povrćarstva i prezentacijom su prikazali kako povrćarske proizvode treba tržiti. U praktičnom dijelu natjecanja učenici su trebali pokazati koliki su znalci u sadnji.

Na samom natjecanju sudjelovali su najbolji učenici iz 28 škola iz 12 hrvatskih županija, tako da je na natjecanju ukupno bilo oko 150 sudionika.

Ove godine na državnom natjecanju u Obrazovnom sektoru PPV sudjelovale su sa svojim učenicima čak 4 škole iz Virovitičko-podravske županije: Srednja škola Stjepana Sulimanca iz Pitomače i Srednja škola Marka Marulića iz Slatine u disciplini Agro, a Srednja škola "Stjepan Ivšić" iz Orahovice i Industrijsko-obrtnička škola iz Virovitice u disciplini Flora. Time je Virovitičko-podravska županija sudjelovala u najvećem postotku zastupljenosti na ovome priznatome državnom natjecanju.

Učenik Srednje škole Marka Marulića Slatina Manuel Matišić, smjer poljoprivredni tehničar opći, osvojio je u disciplini Agro visoko 4. mjesto. Učenica Srednje škole "Stjepan Ivšić" iz Orahovice  Sara Mandić osvojila je 7. mjesto u disciplini Flora, a učenica Industrijsko-obrtničke škole Virovitica Darija Banović osvojila je 10. mjesto također u istoj disciplini. Čestitamo i njima i njihovim mentorima.