Profesor Janković je u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca održao predavanje o odgovornom roditeljstvu

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 6. 5. 2015.

U Srednjoj školi Stjepana Sulimanca u Pitomači je 28.04.2015. godine prof. dr. sc. Josip Janković održao predavanje na temu ”Odgovorno roditeljstvo”. Predavanje je organizirano u sklopu projekta ”Djeca svojih postupaka” kojeg provodi Udruga S.O.S Virovitica u partnerstvu s Centrom za socijalnu skrb Virovitica.

Zanimljivo i poučno predavanje bilo je otvoreno za širu javnost, a svrha izlaganja bila je osvijestiti važnost odgovornog roditeljstva, povezivanje važnosti roditeljskih uloga i odgojnih postupaka s posljedicama po djecu, ali i po roditelje. Priprema za roditeljsku ulogu, planiranje roditeljstva i edukacija o vještinama roditeljstva, ali također kvaliteta braka i partnerskih odnosa kao preduvjeti za kvalitetno i odgovorno roditeljstvo i shvaćanje djetetovih potreba. Kroz izlaganje na predavanju, prisutni su se upoznali s različitim stilovima roditeljstva, roditeljskim kompetencijama, fazama odrastanja, komunikacijskim vještinama te odgojnim metodama odgoja koje doprinose pozitivnim rezultatima.

Prof. dr. sc. Janković predavanje je završio porukom kako je iznimno bitno djetetu posvećivati pažnju, fizičkim kontaktom i razmjenom osjećaja s namjerom stvaranja uzajamnih veza između roditelja i djeteta te poručio svima da je najvažnija stvar u odgoju  istinska i bezuvjetna ljubav prema djetetu.

Slike s predavanja možete pogledati u galeriji fotografija.