Zajednička radionica Knjižnice i čitaonice Općine Pitomača i školske knjižnice Srednje škole Stjepana Sulimanca

Autor: Josip Ivoš, 16. 3. 2016.

U srijedu, 16. 3. 2016. god., učenice iz Srednje škole Stjepana Sulimanca Laura, Lorena i Lara Botković, Valentina Čajković, Monika Međurečan i Dunja Kuntić, u pratnji školske knjižničarke Helene Marić, sudjelovale su u kreativnoj uskrsnoj radionici koja se održala u Knjižnici i čitaonici Pitomača.

Djelatnice gradske knjižnice i čitaonice pripremile su sav potreban materijal, dok je vođenje radionice preuzela gđa. Ivka Kuntić iz udruge „Čuvarice kulturne baštine“ iz Kladara.

Na radionici su izrađeni uskrsni vjenčići, aranžmani te oslikavana jaja decoupage tehnikom, a pojedina jaja ukrasila su se i opheklavanjem. Radovi s radionice bit će izloženi na Malom uskrsnom sajmu u Pitomači 23. 3. 2016. god., a na istom će se moći  i kupiti po pristupačnim cijenama.

Izvor: H. Marić