Edukativna izložba plakata i predavanje „Hrvatska iz zraka“

Autor: Josip Ivoš, 11. 3. 2016.

U četvrtak, 10. ožujka 2016 u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca u Pitomači u 11:25 u multimedijalnoj učionici fotogaf National Geographica, pisac i pustolv, Davor Rostuhar, održao je predavanje o projektu edukativne izložbe "Hrvatska iz zraka" i njegovom nastajanju te o nužnosti zaštite prirodne i kulturne baštine. Također je objasnio ulogu koju originalni, kreativni umjetnički projekti igraju u postizanju tog cilja. Predavanje je bilo zanimljivo, a učenici i profesori su uistinu uživali u fotografijama i pričama o pustolovinama u kojima su nastale.

Naglasak je na fotografijama koje prikazuju bioraznolikost Hrvatske, te zaštićenu materijalnu i nematerijalnu kulturnu baštinu. Edukativni tekstovi pisani su u National Geographicu s ciljem da zainteresiraju učenike.

Za učenike koji su sudjelovali na predavanju smo pripremili i vrijedne nagrade koje mogu osvojiti sudjelovanjem u online kvizu za učenike. Cilj kviza je motivirati učenike da zaista pročitaju tekstove koje smo pripremili za njih, i usvoje znanje koje im nudimo kroz projekt „Hrvatska iz zraka“. Kao dodatnu motivaciju osigurali smo nagrade za prva tri mjesta:

1. nagrada – fotomonografija „Hrvatska iz zraka“
2. nagrada – mala edicija fotomonografije „Hrvatska iz zraka“
3. nagrada – katalog „Hrvatska iz zraka“

Svaki učenik može sudjelovati samo jedanput i zato je potrebna prijava na google račun. Za sudjelovanje u kvizu kliknite na poveznicu: