Termini ispita državne mature u ljetnom roku 2015./16.

Autor: Marin Domović, 21. 3. 2016.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta dalo je suglasnost na prijedlog kalendara državne mature u školskoj godini 2015./2016. kojeg je sastavio NCVVO. To znači da nova generacija maturanata već sada odbrojava dane do najvažnijih ispita u srednjoškolskom obrazovanju. Prema trenutnom rasporedu prvi ispit na rasporedu državne mature bit će biologija, a pisat će se 6. lipnja 2016.. Posljednji ispit u našoj školi bit će iz njemačkog jezika i provest će se 24. lipnja 2016.

Četrdeset maturanata imaju pravo prijaviti ispite DM u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca, a ispitima DM se odazvalo ukupno 39 maturanata, što iznosi visokih 98%!. U 4.a razredu u zanimanju Upravni referent od 21 učenika ispitima DM odazvalo se svih 21 učenika; u 4.b razredu u zanimanju Agroturistički tehničar od 19 učenika ispitima DM odazvalo se 18 učenika.

Ljetni ispitni rok u SSSS u Pitomači prema kalendaru NCWO-a i prema  preferencijama naših učenika u ljetnome roku 2016. kronološki izgleda ovako:

Maturante do ispita državne mature i lipnja 2016. godine očekuje niz obaveza; od prijave razine obaveznih predmeta i  izbornih predmeta koje će polagati na državnoj maturi, potvrđivanja osobnih podataka i ocjena 1. do 3. razreda do temeljite pripreme žele li već u ljeto uspješno položiti državnu maturu i upisati željeni fakultet.