Rezultati edukativnog nagradnog kviza - "Učimo od pčela"

Autor: Josip Ivoš, 2. 5. 2016.

Na Danu otvorenih vrata Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači u petak 29.4.2016. orgnizirali smo edukativni nagradni kviz za učenike osmih razreda OŠ Petra Preradovića u Pitomači, a koji su sudjelovali u projektu "Učimo od pčela". Cilj kviza je motivirati učenike da nauče nešto novo, da upoznaju metode i načine rada u srednjoj školi, i usvoje znanje koje im nudimo kroz projekt. Kao dodatnu motivaciju osigurali smo vrijedne nagrade za najbolje učenike. (zahvaljujemo KTC-u u Pitomači na donacijama!). Učenike koji su osvojili nagrade pozvat ćemo telefonom ili mailom kako bi došli preuzeti svoje nagrade. Kliknite na "više" kako biste saznali imena dobitnika nagrada.

Učenici osmih razreda OŠ iz Pitomače ostvarili su sljedeći rezultat:

1. Ena Ravlić 8.c
2. Karlo Jakupec 8.b
3. Dorian Lazarus 8.b
4. Dominik Galjar 8.b
5. Jelena Giba 8.c
6. Analis Grahovac 8.a
7. Elizabeta Kapitan 8.a
8. Patrik Mrak 8.c
9. Ivana Lotina 8.b
10. Zvonimir Kajić 8.a
11. Matija Lovrenčec 8.d
12. Romano Kovač 8.c
13. Mihael Lovreković 8.c

U prilogu se nalazi tablica sa detaljnim rezultatima. Učenici su kviz mogli rješavati do ponedjeljka 2.5.2016. u 12 sati. Kod učenika sa istim brojem bodova, prednost smo dali onima koji su prije rješili kviz.

Nažalost, samo 13 učenika osimih razreda OŠ Petra Preradovića je sudjelovalo u kvizu, iako smo bili osigurali nagrade za 20 učenika. Preostale nagrade ćemo podijeliti u nekom novom kvizu za učenike drugih osnovnih škola.

Ovom prilikom pohvaljujemo i ostale koji su sudjelovali u ovom kvizu, ali koji nisu učenici osmih razredra OŠ Petra Preradovića. Nažalost, za njih nismo pripremili nagrade, ali im ovim putem čestitamo:

Sabine Crnjaković - 8 bodova
Mateo Pavlić 😋 - 5 bodova
Helena Rengel - 4 boda
Antonia Čor - 5 bodova
Marijo Tržić - 8 bodova

Pitanja i odgovori na edukativnom kvizu su bila sljedeća:

1. Medonosna pčela srodnik je: c) Bumbara
  2. Koliko pari nogu ima pčela? b) Tri
  3. Koliko jaja u jednome danu može snijeti plodna matica medonosne pčele? c) oko 2000
  4. Tko u košnici ne može ubosti žalcem? a) trut
  5. Koja od navedenih tipova košnica prevladava u RH i u svijetu? a) LR