Watchful Approach to Vocational Education

Erasmus+ Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince

Naziv projekta: Watchful Approach to Vocational Education - WAVE

Razdoblje provedbe: od 1.6.2015. do 31.5.2016.

Vrijednost projekta: 72.663,00 EUR

Iznos EU sufinanciranja: 100%

Nositelj projekta: Srednja škola Stjepana Sulimanca

Partneri: The Training Partnership Ltd

Broj Ugovora: 2015-1-HR01-KA102-012796

Ravnateljica Agencije za mobilnost i programe EU mr.sc. Antonija Gladović donijela je 19. svibnja 2015. Odluku o dodjeli financijske potpore za projektne prijedloge u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2015. g. za program Erasmus+ - Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, rok 4. ožujka 2015. godine. Srednjoj školi Stjepana Sulimanca odobren je projekt pod nazivom Watchful Approach to Vocational Education ili skraćeno WAVE vrijedan 72.663,00 EUR.

Program Erasmus+ obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta. Program je usmjeren jačanju znanja i vještina te zapošljivosti europskih građana kao i unaprjeđenju obrazovanja, osposobljavanja te rada u području mladih i sporta.

Partnerska organizacija na projektu Srednje škole Stjepana Sulimanca je The Training Partnership Ltd iz Engleske koja ima 20 godina iskustva u organiziranju stručnih osposobljavanja i stručnih posjeta učenika i nastavnika iz EU.

U sklopu projekta na stručnu praksu u Englesku u trajanju od 14 dana upućujemo 30 učenika različitih zanimanja (Agroturistički tehničar, Upravni referent, Kuhar i Konobar) i 3 nastavnika. Pokrajina Devon je poznata pokrajina u Engleskoj po svojoj agronomiji, ali i kao omiljeno turističko odredište.

Projekt WAVE pruža priliku našim učenicima osnažiti svoja znanja i steći iskustvo rada na mjestima stručne prakse koja se bave upravo onim područjem rada u kojima se naši učenici obrazuju i koje im je ciljano radno mjesto nakon završetka obrazovanja. Projekt WAVE  je izvrstan način za motivaciju učenika na postizanje boljih uspjeha u redovnom obrazovanju. Očekujemo da će se utjecaj projekta mobilnosti osjetiti na cjelokupnom broju učenika naše škole.

Erasmus+ programme 2014-2020 Presentation

Erasmus+ Opće informacije

Erasmus+ najveći je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport te obuhvaća razdoblje od 2014. do 2020. godine. Obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja (opće obrazovanje, visoko obrazovanje, obrazovanje odraslih), osposobljavanja (strukovno obrazovanje i osposobljavanje), mladih i sporta.

Erasmus+ usmjeren je jačanju znanja i vještina te zapošljivosti europskih građana, kao i unaprjeđivanju obrazovanja, osposobljavanja te rada u području mladih i sporta. Posebno je usmjeren povezivanju obrazovanja, osposobljavanja i sektora mladih s poslovnim sektorom, te je otvoren za njihove zajedničke projekte.

Erasmus+ zamijenio je sedam postojećih programa iz generacije 2007. – 2013. - Program za cjeloživotno učenje s potprogramima Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig, program Mladi na djelu te pet programa međunarodne suradnje Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink i Program suradnje s industrijaliziranim državama i teritorijima. Prvi se put uvodi i podrška području sporta.

Erasmus+ nudi mogućnosti međunarodne mobilnosti za pojedince te međunarodne suradnje za organizacije, među ostalim:

- provođenje razdoblja studija u inozemstvu,

- obavljanje stručne prakse,

- stručna usavršavanja i osposobljavanja,

- volontiranja

- razmjene mladih

- rad na međunarodnim projektima usmjerenima na modernizaciju i internacionalizaciju sektora obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Zainteresirani pojedinci prijavljuju se putem svojih ustanova. Uz to, program nudi mogućnosti suradnje ustanovama iz cijelog svijeta kroz aktivnosti Združenih diplomskih studija i Jačanja kapaciteta u visokom obrazovanju.

Opis i plan mobilnosti

Organizacija pošiljatelj: Srednja škola Stjepana Sulimanca, Pitomača

Datum mobilnosti: 7. 2. 2016. – 20. 2. 2016.

Mjesto mobilnosti: Torquay, Engleska

7. veljače 2016. (nedjelja)

• organizirani prijevoz sudionika mobilnosti od Pitomače do zračne luke u Budimpešti
  • let iz Budimšete do Londona