Naš učenik Filip Nađaković osvojio 4. mjesto na 18. natjecanju orača VPŽ

Autor: Marina Markanović, 14. 5. 2024.

Na 18. natjecanju orača  Virovitičko-podravske županije Filip Nađaković osvojio je 4. mjesto u kategoriji premetnjaci.

18. natjecanje orača Virovitičko-podravske županije održano je 11. 5. 2024. na ulazu u naselje Orešac u općini Suhopolje. Natjecanje je organizirala Udruga orača VPŽ, Virovitičko-podravska županija i Općina Suhopolje.

Nagrade za sve sudionike natjecanja su osigurali sponzori svojim proizvodima.  Natjecanje se provodi u dvije discipline: prva oranje plugom ravnjakom i druga oranje plugom premetnjakom.

Naš učenik Filip Nađaković je učenik 3. c razreda zanimanje poljoprivredni gospodarstvenik. Filip se natjecao u kategoriji premetnjaci i zauzeo izvrsno 4. mjesto te ostvario nagradu u raznovrsnim sponzorskim proizvodima u vrijednosti od 380,00 €.

Pobjednici natjecanja su se plasirali na Državno natjecanje u oranju, koje će se održati 27. i 28. rujna u Velikoj Gorici, Zagrebačka županija, pod organizacijom Agronomskog fakulteta u Zagrebu.

Svaki učenik koji želi se natjecati može se javiti na isto kao predstavnik svog OPG-a ili može predstavljati školu.