Berba kamilice 2024.

Autor: Marina Markanović, 20. 5. 2024.

Uz lijepo proljetno vrijeme započela je berba 40 ha ekološke kamilice roda 2024. u suradnji sa dugogodišnjim partnerom Srednje škole Stjepana Sulimanca, tvrtkom Plantaže d.o.o.

I ove godine kamilica je odlično rodila. Očekujemo dobre rezultate berbe sa prosječnim prinosima cvijeta kamilice cca 800 kg/ha, te oko 35.000 kg suhe kamilice.
Učenici 3.c razreda smjer poljoprivredni gospodarstvenik sudjelovali su u berbi kamilice, te su kompetencijama usvojenim tijekom školovanja pomagali u obavljanju svih radnih operacija tijekom berbe.
Također, tvrtka Herbas d.o.o., specijalizirana za proizvodnju opreme i strojeva za berbu i preradu ljekovitog bilja, temeljem Sporazuma o suradnji na našim proizvodnim poljima testirala je novi heder za berače kamilice s ciljem unaprjeđenja rezultata berbe kamilice.