Učenička zadruga Kostanj na smotri učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije u Slatini

Autor: Marina Markanović, 28. 5. 2024.

U IOŠ Slatina 23. svibnja održana je 36. županijska smotra učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije koja je okupila učeničke zadruge iz 10 osnovnih i 5 srednjih škola.

Naša učenička zadruga KOSTANJ je sudjelovala na smotri s uzgojem svježeg bilja u posudi (bosiljak, ružmarin i menta).

Učeničku zadrugu su predstavljali učenici Matija Šimunija i Hrvoje Kapitan 3. b razreda zanimanje agroturistički tehničar. Mentor učenicima je bio nastavnik stručnih predmeta Tomislav Kakša, koji je ujedno bio i član prosudbenog povjerenstva na smotri.

Učeničke zadruge koje će predstavljati našu županiju na državnoj smotri iz reda osnovnih škola je UZ BUKVICA, OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, dok je iz reda srednjih škola UZ OBRTNIK, Industrijsko-obrtnička škola Slatina.