Emanuel Srpak učenicima 1. a i 4. a predstavio zbirku pjesama "Jedinac u vodi"

Autor: Marina Markanović, 25. 9. 2024.

U ponedjeljak, 23. rujna 2024. u Knjižnici i čitaonici Pitomača, u sklopu programa Mladi za mlade, Emanuel Srpak predstavio je učenicima 1.a i 4.a svoju zbirku pjesama Jedinac u vodi.

Emanuel Srpak dolazi iz okolice Čakovca, piše poeziju, samouko svira, pjeva, slika. Svu tu vlastitu kreativnost, osobit način doživljavanja svijeta i života pokušao je približiti mladima. Do sada je objavio dvije zbirke pjesama, Sanjivi portreti i Jedinac u vodi, a kako je sam istaknuo, u planu je i treća zbirka.

Autor ističe da je zbirka Jedinac u vodi nastala kao svojevrsni priručnik za preživljavanje samoga sebe. Zbirka se sastoji se od dvaju dijelova - tijelo i duh koji čine sinergiju. Moderatorica promocije bila je knjižničarka Irena Gavrančić. Emanuel je okupljenima pročitao neke od svojih pjesme te predstavio, ne samo snažne poruke koje donosi ova zbirka, nego je taj način predstavio i samoga sebe. Naime, u poeziji je obradio proživljene događaje, suočio se s onime što se događa i oko njega i u njegovoj unutrašnjosti.

Cilj susreta bio je potaknuti mlade na čitanje, pisanje, kreativno izražavanje, osnaživanje sebe kroz stvaralaštvo. Budući da je Emanuel i izvrstan glazbenik, počastio nas je i glazbenim izvedbama. Kao i njegov uzor, Nick Cave, i Emanuel je svoj život pretočio u umjetnost i mladima približio svu ljepotu i snagu kreativnog stvaranja i izražavanja.

Ana Jakupec- Rakijašić

Fotografije ustupili Foto Begović i Icv.