Terenska nastava u Ljubljani

Autor: Diana Musić, 11. 11. 2019.

U sklopu projekta „Naučimo upravljati novcem kako bismo lakše upravljali budućnošću“ Strukovne škole Virovitica, odrađena je terenska nastava u Ljubljani 5.i 6.11. 2019. u kojoj je sudjelovalo 160 učenika iz 8 srednjih škola Virovitičko-podravske županije.

Ljubljanu je posjetilo 20 učenika trećih razreda naše škole koji su sudjelovali u edukacijama i radionicama iz financijske i digitalne pismenosti te nastavnice Ivana Kralj i Jasmina Pavičić.

Prvi dan organiziran je stručni posjet tvrtki Vezovišek & Partnerji d.o.o. i Ljubljanskoj burzi, a drugi dan su učenici posjetili Narodni muzej Slovenije i razgled grada uz lokalne vodiče.

Svrha ovoga projekta je osposobiti nastavnike za upoznavanje učenika s temeljnim financijskim znanjima i vještinama za odgovorno upravljanje svojim novcem za osobne i obiteljske potrebe. Cilj je povećati kapacitete škola za provedbu aktivnosti u okviru školskog kurikuluma usmjerenih na razvoj financijske pismenosti.