Obrana završnog rada pred roditeljima

Autor: Marina Markanović, 29. 6. 2023.

Kako bi roditeljima pokazali dio vještina i umijeća koje su naučili tijekom svojeg trogodišnjeg školovanja, učenici i nastavnici završnog 3. d razreda, smjer kuhar i konobar, organizirali su u našem restoranu "Stara pivnica" obranu svojih završnih radova pred roditeljima.

Učenici smjera kuhar pripremili su raznovrsna jela, koja su učenici konobari uz razne vrste pića poslužili svojim roditeljima. Najprije je roditelje pozdravio ravnatelj škole Marko Marić te im zahvalio na suradnji i potpori koju su pružili tijekom školovanja njihove djece.

U nastavku su učenici konobari uz objašnjenje nastavnika Darka Mihokovića roditeljima demonstrirali vještinu izrade kratkih i dugih barskih mješavina, filetiranja ribe, te prezentaciju, otvaranje i posluživanje kvalitetnih vina, dok su učenici kuhari, uz pojašnjenje nastavnika Darka Baričevića demonstrirali vještinu flambiranja slatkih jela pred stolom gosta.

Ponosni i puni emocija roditelji su zahvalili našim nastavnicima za sve što su pružili njihovoj djeci tijekom njihova školovanja.