Mehaničari poljoprivredne mehanizacije na terenskoj nastavi

Autor: Marina Markanović, 23. 10. 2023.

Ove godine učenici trećeg razreda smjer Mehaničar poljoprivredne mehanizacije u sklopu terenske nastave imali su priliku vidjeti na OPG David Santo u Đurđevcu mehaniziranu berbu rajčice.

Berba rajčice izvodila je tvrtka Podravka sa svojim novim kombajnom marke „GUARESI“.  To je kombajn koji, osim što može brati industrijsku rajčicu, uz  određene izmjene, može brati i papriku.

Kombajn je pokretan „IVECO“  motorom koji pokreće hidrauličnu pumpu kojom se pokreću hidro-motori i hidraulični cilindri. Hidraulični motori pokreću pokretne trake za transport i otresanje tla te izbacivanje stabljika rajčice.

Najzanimljiviji dio rada kombajna učenicima bio je sortirač nedozrelih plodova rajčice.

Zahvaljujemo na suradnji gospodinu Davidu Santi i djelatnicima Podravke.