Posjet učenika 3. a razreda Knjižnici i čitaonici u Pitomači

Autor: Marina Markanović, 26. 10. 2023.

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, u četvrtak, 26. listopada 2023., učenici 3. a razreda sa svojom su profesoricom Anom Jakupec-Rakijašić i knjižničarkom Marinom Markanović posjetili Knjižnicu i čitaonicu u Pitomači.

Mjesec hrvatske knjige tradicionalno se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga. Slogan ovogodišnjega Mjeseca hrvatske knjige je „Nek' ti riječ ne bude strana(c)…“, a cilj je manifestacije ukazati na važnost prevoditelja te istaknuti vrijednost književnog prevođenja zahvaljujući kojem strana književnost postaje bliska i hrvatskim čitateljima.

Knjižničarka Irena Gavrančić učenicima je poželjela srdačnu dobrodošlicu te ih upoznala s prostorom i načinom rada knjižnice, bogatim knjižničnim fondom, sa zavičajnim autorima Brankom Begovićem, Rajkom Stilinovićem i Petrom Preradovićem. Na studijskom su odjelu učenici čitali djela zavičajnih autora, prelistali novine i časopise te pogledali izložbu Pitomača nekad i sad.

Zahvaljujemo knjižničarki Ireni na srdačnom gostoprimstvu!