Učenici naše škole sudjelovali u Festivalu prava djece

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 16. 11. 2023.

Učenici 1.c, 2.a, 2.b, 3.d i 4.a razreda su tijekom studenog zajedno sa svojim razrednicima sudjelovali u Festivalu prava djece.

U sklopu satova razrednika učenici su pogledali projekcije najboljih filmova stvaralaštva djece i mladih iz Hrvatske i svijeta. Za učenike srednjoškolske dobi pripremljeno je ukupno 8 projekcija u trajanju od 40 min.  Filmove u selekciji Filmova mladih odabrao je Boško Picula, filmski kritičar iz programa 27. Filmske revije mladeži i 15. Four River Film Festivala u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza. Program Stvaralaštvo mladih sadrži filmove koje su kreirali srednjoškolci iz različitih europskih zemalja, članovi filmskih družina i klubova i samostalni autori. Filmovi predloženi za srednjoškolske učenike progovaraju o svim temama koje su bliske učenicima  i koje ih okupiraju u skladu s njihovom dobi, životnim izazovima i društvenim kontekstom. Nakon projekcije učenici su sudjelovali u raspravi i radioničkom radu.

Popis filmova obuhvaćenih programom festivala:

1. PANDA EXPRESS

2. TELEVIZIRAN