Ruralna kreativnica

Autor: Marina Markanović, 8. 4. 2024.

Srednja škola Stjepana Sulimanca kao partner sudjeluje u projektu „Ruralna kreativnica“ zajedno s udrugom Čuvarice kulturne baštine iz Kladara.
Projekt obuhvaća niz radionica u očuvanju materijalne i nematerijalne kulturne baštine.
Naša škola uključena je u niz radionica, a jedna od njih je radionica Kuhanje tradicionalnih jela.

Prve dvije radionice održane su 26. i 27. ožujka 2024. u kuharskom praktikumu naše škole.
Prva radionica odnosila se na izradu hladnih namaza na bazi heljde, a tema druge radionice bila su hladna predjela.
U radionicama su sudjelovali učenici 2. i 3. razreda smjer kuhar. Radionice je organizirao i vodio prof. kuharstva Darko Baričević.
Cijelu fotogaleriju možete vidjeti na Facebook stranici Škole.