Mehaničari poljoprivredne mehanizacije posjetili tvrtke "Strabag" i "Novocommerce"

Autor: Marina Markanović, 22. 4. 2024.

Mehaničari poljoprivredne mehanizacije drugog razreda naše škole posjetili su tvrtke „STRABAG“  i „NOVOCOMMERCE“ u sklopu terenske nastave pod vodstvom nastavnika strukovnih predmeta Boljevčan Renata.

U tvrtki „STRABAG“ djelatnici su nam prezentirali krug djelatnosti kojima se tvrtka bavi  te pokazali njihovu moderno opremljenu radionicu, alate kojima se koriste i opisali tijek popravka njihovih građevinskih strojeva. Ujedno, našim učenicima ponudili su odrađivanje stručne prakse i zapošljavanje. Posebno su istakli važnost mehaničara za funkcioniranje njihove mehanizacije. Nakon mehaničke radionice gospodin Nedjad Gagula  pokazao je njihovu asfaltnu bazu. Učenicima su prezentirali rad svojih strojeva, a nakon toga mogli su ih isprobati. Ponosni smo na našu učenicu Anu koja je prva isprobala bager te je izjavila da bi nakon završetka škole voljela popravljati upravo takve velike strojeve.

Tvrtka „NOVOCOMMERCE“  ovlašteni je zastupnik  poljoprivrednih strojeva „JOHN DEERE“, a njihovi djelatnici opisali su postupak od nabave novih strojeva, redovitih servisa, kompjutorske dijagnostike, nabave i ugradnje  rezervnih dijelova. Gospodin Siniša Piragić objasnio nam je kako imaju veliki broj rezervnih dijelova na lageru, a ukoliko nemaju, potreban dio za popravak dolazi u najkraćem roku što je izuzetno važno kako bi određeni stroj bio što prije u funkciji. Naravno, iz tog razloga stručni mehaničari poljoprivredne mehanizacije su od iznimne važnosti, koji tijekom godine idu na usavršavanja kako bi bili u koraku s vremenom. Obišli smo i radionicu u kojoj se obavljaju veći popravci traktora i poljoprivrednih strojeva, dok se manji popravci obavljaju na terenu.

Nakon obilaska tvrtki Strabag i Novocommerce, učenici su dobili prigodne poklone.

Zahvalni smo predstavnicima iz obje tvrtke na gostoljubivosti i odvojenom vremenu za naše učenike.