Učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca #ERASMUSPLUS projekt mobilnosti "BOOST YOUR SKILLS BUILD YOUR FUTURE 3", u Košicama u Slovačkoj

Autor: Marina Markanović, 26. 4. 2024.

Bliži se kraj prvog tjedna na stručnoj praksi u Košicama. Učenici su raspoređeni na svoja radna mjesta i rade punom parom. Praksa je osigurana na 9 različitih radnih mjesta. Učenici rade u hotelu DoubleTree by Hilton Košice, Congres Hotelu Centrum, Hotelu Dália i restoranu BistRovás.

Dvije učenice iz područja administracije smještene su na praksu u teatru mađarske nacionalne manjine Thália Theater Košice, a ostali učenici i učenice obavljaju praksu u slijedećim tvrtkama: Ego Slovakia s.r.o., EBS Recruitment Holcim, Erfolg s.r.o. i Eponeshop.

Učenicima je osiguran i bogat kulturni program. Nastojimo što bolje upoznati grad i regiju u kojoj se nalazimo. U srijedu su učenici posjetili Istočnoslovački muzej u Košicama i razgledali povijesnu jezgru grada. U subotu će upoznati specifičnosti Košica u razgledavanju s turističkim vodičem, a u nedjelju organiziran je cjelodnevni izlet u dvorac Borša i escape room. Planirane su i brojne atrakcije za sljedeći tjedan kad se u Košicama održava velika manifestacija Dani Košica.

Uskoro ćemo objaviti više fotografija sa prakse. Pratite nas i dalje.