#ERASMUSPLUS projekt mobilnosti "BOOST YOUR SKILLS BUILD YOUR FUTURE 3 u Košicama u Slovačkoj

Autor: Marina Markanović, 29. 4. 2024.

Vikend u Slovačkoj proveli smo istražujući grad, njegove povijesne i kulturne znamenitosti. Prisustvovali smo otvaranju manifestacije pod nazivom Dani Košica, gledali smo pjevajuću fontanu te otputovali na cjelodnevni izlet u dvorac Borša, rodno mjesto kneza Ferenca Rakoczyja II. Borša ima snažnu poveznicu sa hrvatskom poviješću jer je kneževa majka hrvatska plemkinja Jelena Zrinski.

Posebno nas je oduševio povijesni escape room povezan s poviješću dvorca i likom kneza Ferenca.

Kako smo se proveli, pogledajte u fortogaleriji. Pratite nas i dalje.