Autor: Marina Markanović, 3. 5. 2024.

Dragi naši učenici, roditelji, nastavnici i djelatnici, čestitamo vam Dan škole! U utorak, 30. travnja Srednja škola Stjepana Sulimanca u Pitomači proslavila je svoj 21. rođendan! Za to je vrijeme škola postigla mnoge uspjehe, prepoznata je i cijenjena po svojoj kvaliteti, uspješnosti, inovativnosti i stvaranju sigurnog i poticajnog okruženja za odgoj i obrazovanje srednjoškolaca.

Čestitamo svim našim učenicima i njihovim mentorima koji su zajedničkim radom, naporima i suradnjom i u ovoj školskoj godini postigli zapažene rezultate na natjecanjima i smotrama.

Kako smo proslavili Dan škole zajedno s učenicima, možete vidjeti u fotogaleriji.

Izdvajamo aktivnosti i radionice kojima smo obilježili Dan škole:

- "Lov na blago" (voditelji Ana Pavlić, Jelena Golubić Vasilev, Ksenija Petrinec, Marina Markanović, Anita Rengel, Vlatka Vrban, Ivan Đurišević, Ivana Fuček, Dalibor Petričušić, Tomislav Kakša, Martina Buneta i Tihomir Vranić)

- "Radionica ukrašavanja dekupaž tehnikom" (voditeljice Ana Jakupec-Rakijašić, Jasmina Pavičić i Čuvarice kulturne baštine (Ruralna kreativnica)

U sklopu projekta „Ruralna kreativnica“ nauči i podijeli s drugima, udruga „Čuvarice kulturne baštine“ održala je radionicu ukrašavanja predmeta dekupaž tehnikom. Naglasak je bio na ukrašavanju predmeta koji se više ne koriste. Učenici su te predmete iskoristili i podarili im novu uporabnu vrijednost. Radionicu su odradile članice udruge, gđa Ružica Magdić, Elvlra Mađar Kodžaga i Jasna Matančić kojima ovim putem zahvaljujemo na vrlo zanimljivoj radionici.

- "Prigotovljavanje jela u woku" (voditelj Darko Baričević)

- "Kviz znanja" (voditelj Andrej Osvaldić"

- "Tajni život u kapljici vode i žličici tla (voditeljica Mirna Sudec)

- "Radionica flambiranja" (voditelj Darko Mihoković)

Nakon ovih aktivnosti i radionica za Dan škole odigrali smo vrlo zanimljiv susret između učenika i profesora u odbojci. Prvi set pobijedili su profesori, drugi set učenici, a u trećem se vodila žestoka borba. Pobijedili su učenici! Čestitke pobjednicima i svim sudionicima ovog zanimljivog susreta!

Između radionica učenici i profesori odigrali su nekoliko setova u stolnom tenisu. I ovdje je bilo zanimljivo. Naposljetku, Dan škole zaokružili smo zajedničkim ručkom. Veselimo se novim zajedničkim uspjesima u godinama koje slijede.