Mateja Tržić iz 3d osvojila prvo mjesto na regionalnom Gastro 2018. natjecanju

Autor: Diana Musić, 20. 2. 2018.

Učenica Mateja Tržić iz 3.d razreda smjer kuhar je pod vodstvom mentora, nastavnika Davora Skendera osvojila  na regionalnom Gastro 2018. natjecanju prvo mjesto u disciplini broj 3: Pripremanje hladnog predjela na tanjuru. Srednja škola Stjepana Sulimanca će tako i ove godine će imati svog predstavnika na državnom  Gastro 2018 natjecanju.

Mateji i njezinom mentoru, nastavniku Davoru Skenderu su se isplatili svi dani i trud uložen u pripremu i vježbe. Natjecanje je održano u u Ugostiteljsko - turističkoj školi Osijek. Mentor je s učenicom od četiri glavne namirnice (bijela morska riba, lignja, kozica, dagnje) i pedesetak mogućih trebao osmisliti hladno jelo te s istim prigotovljenim jelom oduševiti vrhunske kuhare u povjerenstvu. Učenica je samostalno nakon pisanja recepture kroz četiri sata trebala držeći se svih profesionalnih pravila kuharstva pokazati što je naučila s mentorom. Kada uzmemo u obzir jaku konkurenciju najboljih učenika iz istočne regije koju je imala i da su samo prva tri učenika prošla na državno natjecanje ovaj uspjeh je još veći. Čestitke Mateji i navijajte za nas na državnom natjecanju u Malom Lošinju 19. - 22. ožujka 2018.