Bolje obrazovanje, bolja Hrvatska

Autor: Diana Musić, 24. 4. 2018.

Danas je u dnevnom tisku 24sata u rubrici Bolje obrazovanje, bolja Hrvatskaobjavljen prilog o našoj školi u sklopu priloga o projektu "Poduzetnici Budućnosti", kojeg provodi i financira Hrvatska Udruga Poslodavaca - HUP.

Natječaj „Poduzetnici budućnosti“ nagradit će poduzetničke projekte i ideje timova srednjih škola s ukupno 250.000 kuna. HUP ovim projektom obilježava 25 obljetnicu početka rada, a projekt se provodi u partnerstvu s predstavništvom Europske komisije u Hrvatskoj i pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Natječaj je namijenjen srednjim školama Republike Hrvatske, timovima učenika i nastavnika, u kojem će se nagraditi njihove najbolje poduzetničke projekte i ideje. Na ovaj način HUP želi potaknuti aktivniju promociju poduzetništva među mladima te pobuditi veći interes mladih za bavljenje poduzetništvom. Nositelj poduzetničkog projekta Srednje škole Stjepana Sulimanca je vježbenička tvrtka "School Smart Media", a mentor je nastavnica Ivana Kralj, koja inače vodi vježbeničku tvrtku kao izvannastavnu aktivnost, te predaje predmete poduzetnišvo i socijalno poduzetnišvo. Ovim putem se želimo zahvaliti direktorici naše vježbeničke tvrtke Moniki Tadić i njezinim kolegicama i suradnicama na dobro osmišljenoj prezentaciji naše škole. Više o ovakvim i sličnim projektima možete pratiti na stranici Bolje obrazovanje, bolja Hrvatska.