Stručna ekskurzija učenika i nastavnika škole – BIOFACH 2019

Autor: Diana Musić, 18. 2. 2019.

Učenici i nastavnici škole posjetili su međunarodni sajam eko proizvoda BIOFACH 2019 u Nürnbergu.

BIOFACH vodeći je svjetski sajam organske hrane koji od 1990. godine okuplja sve zainteresirane za organski i ekološki uzgoj i proizvodnju. Posjetitelji i proizvođači susreću se i razmjenjuju znanja i mišljenja inspirirani najnovijim trendovima u svijetu organskih proizvoda i okusa. Ove godine sajam se održavao od 12. do 15. veljače a mogli su se vidjeti i kušati hrana i isprobati kozmetika i ostali proizvodi iz gotovo svih država svijeta. Važno je naglasiti da je dogovoren posjet našoj školi udruge BIO AUSTRIA čiji certifikat EASY-CERT AUSTRIA posjeduje i naša škola, a on jamči proizvode ekološke poljoprivrede.

Osim sajma u posjetili smo bavarske gradove Regensburg, Nürnberg i München. Bavarska je najveća njemačka pokrajina poznata po dvorcima, automobilskoj industriji, bogatoj povijesti i izvrsnoj gastronomskoj ponudi. Posjetili smo neke od najznačajnijih povijesnih dijelova ovih gradova i uživali razgledajući znamenitosti.