Poziv za sudjelovanje u foto-natjecanju i natjecanju u pisanju eseja

Autor: Diana Musić, 4. 3. 2019.

Pozivamo sve učenike da se priključe foto-natjecanju i natjecanju u pisanju eseja povodom obilježavanja 70te obljetnice Vijeća Europe, a namijenjeno je svim kreativcima starijima od 13 godina!

Foto-natjecanje ima za cilj doseći što veći broj mladih posredstvom društvenih medija te ih uključiti u šire promišljanje o tome što znači biti Europljanin. Organizirano je preko Instagrama i traje do 30. travnja 2019. u ponoć.

Natjecanju mogu pristupiti svi zainteresirani kandidati stariji od 13 godina iz bilo koje države članice Vijeća Europe, isključivo preko Instagrama putem mrežne poveznice: www.instagram.com <http://www.instagram.com> koristeći /hashtag/_#MakingEurope2019_ ili putem mrežne stranice _70.coe.int/photo-competition_.

Natjecanje se provodi u pet kategorija (#people, #places, #moments, #challenges, #blackandwhite; moguće je poslati više od jedne fotografije unutar više kategorija), a laureati kao i opći pobjednik bit će objavljeni 30. lipnja 2019. godine te pozvani na svečanu dodjelu diploma u listopadu 2019. u Strasbourg.
Vijeće Europe i grad Strasbourg koristit će odabrane fotografije kao dio kampanje vidljivosti Organizacije, a u svjetlu svečanog obilježavanja njene 70. obljetnice.

Sve eventualne dodatne informacije vezane uz foto-natjecanje moguće je dobiti slanjem upita na središnju adresu natjecanja: photo.competition@coe.int photo.competition@coe.int> ili
koordinatoru natjecanja gđi Jeleni Drca putem elektroničke pošte: jelena.drca@coe.int jelena.drca@coe.int>.

Također, Vijeće Europe organizira *natjecanje u pisanju eseja*, a informacije o natjecanju (kao i pokretanju posebne mrežne stranice posvećene obilježavanju 70. obljetnice Vijeća Europe) mogu se pronaći na poveznici: www.coe.int/70 <http://www.coe.int/70>.
U privitku se nalaze svi detalji vezani uz natjecanja.