Gastro radionica za nastavnike održana u Ugostiteljsko-turističkoj školi u Osijeku

Autor: Marina Markanović, 16. 2. 2023.

Regionalni centar kompetentnosti Ugostiteljsko-turističke škole iz Osijeka jučer je održao kuharsku radionicu za nastavnike i mentore kod poslodavaca, a u sklopu projekta "VirtuOs". Radionica je trajala 5 sati, a predavač je bio poznati hrvatski Chef David Skoko.

Tema kuharske radionice bila je "Gastronomski zanemarene riblje vrsta Jadrana", a u njoj su sudjelovali naši nastavnici Davor Skender i Darko Baričević. Cilj radionice je održiva konzumacija jadranske ribe, a s ovim aktivnostima radi se na jačanju kompetencija nastavnika i mentora kod poslodavaca.

David Skoko predstavio je tradicionalnu kuhinju istarskoga kraja, pripremljenu i prezentiranu na moderniji način, a koristeći moderne tehnike kuhanja nastoji podići prepoznatljivost naše gastronomije.