Posjet Rovinju i sudjelovanje na satu otvorenih vrata Stories hotela

Autor: Marina Markanović, 27. 2. 2023.

Učenici 3.d razreda  zanimanja kuhar, Kristina Tudić, Antonio Hrbak i Matej Bedeković uz pratnju nastavnice Ivane Kralj posjetili su turistički biser - Rovinj, jednu od najpoznatijih turističkih destinacija u Hrvatskoj.

Sudjelovali smo u satu otvorenih vrata Stories hotela koji se održao u hotelu Lone u sklopu projekta „Upoznajte naše priče – promocijom zanimanja i stručnim usavršavanjem do stručnog kadra i održivog turizma u jedinstvenim luksuznim hotelima“, koji provodi Udruga jedinstvenih hrvatskih hotela Stories uz sufinanciranje Ministarstva turizma i sporta.

Projekt  se temelji  na promociji zanimanja u turizmu kroz aktivno uključenje učenika te edukaciju članica Udruge Stories hotela koju sačinjavaju neki od najpoznatijih i najkvalitetnijih hrvatskih hotela.

Učenici su se trebali prijaviti na način da na natječaj dostave motivacijska pisma, te je izabrano 37 učenika srednjih turističko ugostiteljskih škola, a među njima je i naših troje učenika 3.d razreda.

U sklopu otvorenih vrata Stories hotela sudjelovali su predstavnici hotela iz Stories grupacije s područja Istre, Kvarnera i Zagreba.  Antonia Urlić, direktorica Udruge jedinstvenih hrvatskih hotela Stories, predstavila je hotele iz navedene grupacije, navela specifičnosti pojedinih hotela  i njihovu autentičnost.

Predstavnici i zaposlenici hotela koji su se predstavili i koje smo mogi upoznati te dobiti savjete o startu karijere u turizmu su: Hotel Bevanda iz Opatije, Isabella Valamar Collection Island Resort iz Poreča, Meneghetti Wine Hotel &Winery iz Bala, San Rocco Hotel, Brtonigla.

Na satu otvorenih vrata predstavili su se ukratko  i naši učenici, ispričali o specifičnosti svog zanimanja, naše škole, istaknuli što ih kao buduće kadrove u turizmu zanima, te kako vide svoju karijeru u turizmu.