Terenska nastava u Zagrebu i u Bjelovaru

Autor: Marina Markanović, 2. 3. 2023.

U utorak, 28. veljače 2023. godine naši su učenici prvog, drugog i trećeg razreda smjera Mehaničar poljoprivredne mehanizacije bili na terenskoj nastavi u Zagrebu i u Bjelovaru.

Na putu prema Zagrebu posjetili su i servis specijaliziran za John Deere poljoprivrednu mehanizaciju, gdje su imali priliku izbliza vidjeti rad na strojevima, pomagala koja se koriste i slično. Posebno ih se dojmila kompjutorska dijagnostika traktora, a dobili su i uvid u ono kako njihov posao u budućnosti može izgledati.

U Zagrebu su posjetili Tehnički muzej u kojemu su imali priliku čuti i vidjeti o brojnim tehničkim dostignućima, ali i o napretku tih dostignuća kroz vrijeme. Imali su priliku vidjeti i izvesti neke od pokusa jednog najznačajnijih hrvatskih znanstvenika Nikole Tesle, ali i unutrašnjost rudnika. Dakle, ovaj muzej obuhvaća brojne tehničke komponente, ali i povezanost tih komponenti s prirodom.

Ova terenska nastava bila je još jedna u nizu uspješnih edukacija te proširivanje vidika našim učenicima.