Agroturistički tehničari u TIC-u "Klopotec"

Autor: Marina Markanović, 9. 3. 2023.

Dana 8. 3. 2023. učenici smjera agroturistički tehničar posjetili su Turističko-informacijski centar (TIC) "Klopotec" na lokaciji izletišta u Kladarskom bregu u suradnji s Turističkom zajednicom općine Pitomača.

Učenici su s nastavnicama Brankom Pavoković i Ivanom Kralj proveli razne aktivnosti: radionica vinorel - tehnika oslikavanja vinom, oslikavanje čaša za vino bojama za staklo i ukrašavanje na temu vina, predstavljanje TIC-a "Klopotec", izrada kviza, izrada fotografija i videorada.

U prekrasnom prostoru vinskog podruma i s obzirom na vinogradarsko područje i tradiciju na kojem se nalazimo, učenici su isprobali tehniku vinorel - oslikavanje vinom.

Učenici 4. b razreda Marinela Lovrenčec i Marin Đeri imali su ulogu voditelja, predstavili su turističke potencijale Pitomače i okolice, objasnili važnost posjećenog područja za razvoj poljoprivrede i turizma, te upoznali učenike s TIC-om "Klopotec", izletištem i kapelom svetog Martina.

Na prekrasnom vidikovcu visine 8 metara učenici su izradili fotografije koje će koristiti u promotivne svrhe te će se najbolja fotografija nagraditi. Učenik 4. b razreda Luka Komar bio je zadužen za fotografiranje i snimanje svih aktivnosti te će se iz materijala izraditi kratki videorad.

Nakon izlaganja voditelji Marinela i Marin pripremili su za ostale učenike kviz u Kahootu kojim su utvrdili nove sadržaje, a najbolji na kvizu bit će nagrađeni.