Radionica izrade sapuna i prirodne kozmetike

Autor: Marina Markanović, 23. 3. 2023.

Danas je u našoj školi provedena radionica izrade sapuna i prirodne kozmetike na kojoj su sudjelovali učenici od 1. do 3. razreda smjera agroturistički tehničar.

Projekt "Aktivni i perspektivni u svojoj zajednici" provodi Udruga Čuvarice kulturne baštine iz KIadara u suradnji s Udrugom "Guščarice" Grabrovnica i Općinom Pitomača, te sufinanciran od strane Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.

Voditelj projekta "Aktivni i perspektivni u svojoj zajednici" Karlo Giba predstavio je učenicima ciljeve i aktivnosti projekta koji je namijenjen mladima i njihovoj angažiranosti u lokalnoj zajednici, te najavio radionicu izrade sapuna i prirodne kozmetike kao jednu od aktivnosti u sklopu projekta.

Voditeljica radionice gđa Mihaela Osman upoznala je učenike s poduzetničkim aktivnostima u području izrade prirodne kozmetike, predstavila je vlastiti OPG Mihaela Osman Kozarevac i svoje proizvode, te demonstrirala cijeli postupak izrade sapuna s eteričnim uljima lavande u koji su se aktivno uključili i naši učenici.

Zahvaljujemo Udruzi Čuvarice kulturne baštine iz Kladara koje su organizirale ovu kvalitetnu radionicu, kao i g. Karlu Gibi i gđi Mihaeli Osman na predavanju i izvrsnoj radionici čije sadržaje će naši učenici moći primijeniti u privatnom i profesionalnom životu.