Od srednje do zaposlenja

Autor: Marina Markanović, 4. 4. 2023.

Nakon posjeta Petri krenuli smo do Mirele Tudić Rengel koja radi u Općini Pitomača.  Mirela koja je također naša bivša učenica, nakon ljubaznog dočeka provela nas je kroz ured načelnika općine Pitomača Željka Grgačića i smjestila nas u vijećnicu Općine Pitomača.

Mirela je s ponosom istaknula da je prva generacija Upravnog referenta Srednje škole Stjepana Sulimanca. Na samom početku, Mirela je istaknula da ovaj posao, kao i svaki drugi, ponajprije moraš voljeti da bi ga mogao kvalitetno obavljati. Isto kao i Petra u Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje, istaknula je važnost školovanja, studiranja, neprestanog učenja i nadogradnje znanja.

Kad smo se smjestili u vijećnicu Općine Pitomača, nabrojala nam je poslove koje obavlja: imovinsko – pravni odnosi, javna nabava, natječaji, upravljanje općinskim društvima Vrtić Potočnica ,Knjižnica i čitaonica Pitomača, Centar za kulturu „ Drago Britvić“.

Učenici su se uključili u razgovor postavljajući pitanja. Pitanja za Mirelu bila su slična kao i za Petru. Zanimalo ih je koliko je Mireli pomogla srednja škola, koliko joj je bilo potrebno da se uhoda u posao, koji fakultet je završila, koliko je zadovoljna. Mirela je navela da joj je srednja škola uvelike pomogla u fakultetskom obrazovanju kao i na poslu.

Zahvaljujući  srednjoj školi lakše je savladala Ustav RH, može brže pisati zahvaljujući daktilografiji. Nakon fakulteta zaposlila se u Općini Kloštar Podravski gdje je stekla prvo iskustvo. Uhodala se  i savladala  sve poslove za otprilike godinu dana, i danas već skoro 10 godina uspješno radi taj posao. Posao je zahtjevan, mijenjaju se pravilnici i zakoni te mora stalno biti u toku. Unatoč zahtjevnosti i svim izazovima koje nosi posao, Mirela je jako zadovoljna i voli svoj posao. Poručila je našim maturantima da se odluče za ovaj posao ukoliko smatraju da to zaista žele raditi jer je potrebno puno truda, rada i ljubavi.