Obilježili smo Svjetski dan pisanja pisama

Autor: Marina Markanović, 11. 5. 2023.

11. 5. 2023. godine u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca obilježen je Svjetski dan pisanja pisama. Utemeljio ga je Australac Richard Simpkin i s obilježavanjem krenuo 2014. godine.

Cilj obilježavanja Svjetskog dana pisanja pisama jest skrenuti pažnju na važnost i prisutnost komunikacije kroz pisanje pisama. Predavanje i radionice bile su namijenjene učenicima i nastavnicima, a održale su ih nastavnice Ana Jakupec-Rakijašić i Marina Markanović.

Marina Markanović na pismo se osvrnula kroz suvremeni, ali i povijesni kontekst, dok je Ana Jakupec-Rakijašić održala predavanje o svim značenjima riječi „pismo“ i o vrstama pisama.