Potpisan Ugovor o rekonstrukciji i građenju na karauli

Autor: Marko Marić, 26. 7. 2023.

Prošlog tjedna, u četvrtak 20. srpnja 2023. godine, ravnatelj naše Škole Marko Marić i Đuro Kucelj, direktor tvrtke Komfort d.o.o. potpisali su ugovor za rekonstrukciju i adaptaciju zgrade praktikuma i gospodarske zgrade te uređenje okoliša školskog praktikuma Karaula, na lokaciji Banov Brod.

Potpisom ugovora uspješno je okončan postupak javne nabave vrijednosti 551.113,16 € + PDV, što iznosi 688.916,45 € s uračunatim PDV-om.

Projekt rekonstrukcije i adaptacije te uređenja okoliša provodi se kroz projekt Uspostava infrastrukture Regionalnog centra kompetentnosti Panonika, KK.09.1.3.01.0027 čiji je nositelj Poljoprivredno-prehrambena škola Požega dok je naša škola partner na projektu. Projekt se sufinancira iz europskih strukturnih i investicijskih fondova kroz operativni program konkurentnost i kohezija.

Za projekt adaptacije i rekonstrukcije školskog praktikuma Karaula osigurano je 333.132,75 €  + PDV bespovratnih sredstava EU, dok je razliku od 217.980,41 € + PDV osigurala Virovitičko-podravska županija.

Ovim građevinskim projektom stvorit će se bolji prostorno tehnički uvjeti za provođenje svih edukacija i praktične nastave iz pčelarstva i enologije, biti će izrađeni skladišni prostori, alatnica i spremišta za poljoprivrednu mehanizaciju i strojeve, te uređen okoliš praktikuma.

Kroz nekoliko dana počinju radovi, a mi se već sad veselimo njihovom završetku te boljim radnim uvjetima i još suvremenijoj praktičnoj nastavi u narednoj školskoj godini!“