Europski dan jezika

Autor: Marina Markanović, 27. 9. 2023.

Ideja Europskog dana jezika, koji se od 2001. obilježava 26. rujna, jest da osvještava važnost poznavanja stranih jezika, ali i vrijednost vlastitoga jezika.

Obilježavanjem Europskog dana jezika želi se naglasiti važnost učenja stranih jezika jer je poznavanje više jezika u današnjem svijetu nužnost. Više nije dovoljno znati samo jedan jezik, već je uz materinski i uz engleski jezik dobro znati barem još jedan.

Sa svakim novim jezikom mi učimo i dio kulture tog jezika i na taj način postajemo osjetljiviji za druge i drugačije.

Ove godine učenici naše škole obilježili su ovaj dan sudjelovanjem u raznim interaktivnim aktivnostima u kojima su usvajali zanimljive činjenice o stranim jezicima i natjecali se u poznavanju stranih jezika i kultura.

Najbolje znanje pokazali su tim u sastavu Laura Dunđer, Leonardo Koščak (2. b), Ema Šubić, Leon Stančec (1. a) i tim u sastavu Petra Hampovčan, Lara Vasić, Lana Švaco, Marija Krajačić (3. a).

Najbolji timovi nagrađeni su pohvalnicama i malim poklonima.

I ovom prilikom, još jednom smo vidjeli da učenje stranih jezika može biti i zabavno.