Obilježen Svjetski i Europski tjedan novca

Autor: Marina Markanović, 21. 3. 2024.

U ponedjeljak 18. ožujka 2024. obilježen je početak ovogodišnjeg Svjetskog i Europskog tjedna novca konferencijom pod nazivom „Štedi, uloži i život posloži!“ u organizaciji Ministarstva financija.

U taj događaj uključili su se i učenici 2.b razreda usmjerenja agroturistički tehničar tijekom sata razrednika kako bi proširili svoja znanja iz financijske pismenosti.

Fokus konferencije je bio usmjeren na važnost razvijanja dobrih financijskih navika, planiranju za budućnost i razumijevanje ulaganja.

S obzirom na široko rasprostranjenu digitalizaciju i rizike od cyber prijetnji, u ovogodišnjem Tjednu novca naglasak je bio i na financijskim prijevarama.

Putem platforme Kahoot učenici su na zabavan način provjerili svoje znanje o novcu, financijskoj i digitalnoj pismenosti.