ERASMUS+ projekt pripreme učenika

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 8. 4. 2024.

Učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca pripremaju se za sudjelovanje u ovogodišnje projektima ERASMUS+ mobilnosti.

Erasmus+: Ključna aktivnost 1 – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince, područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja

Od 21. travnja do 4. svibnja 2024., učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca u sklopu #ERASMUSPLUS projekta mobilnosti "BOOST YOUR SKILLS BUILD YOUR FUTURE 3", boravit će na stručnoj u Košicama u Slovačkoj a od 8. do 21. rujna u Wroclawu u Poljskoj.

U sklopu ovog projekta 40 učenika naše škole će provesti dva tjedna na stručnoj praksi. U projekt su uključeni učenici različitih zanimanja (Agroturistički tehničar, Upravni referent, Poslovni tajnik, Kuhar, Konobar, Mehaničar poljoprivredne mehanizacije i Poljoprivredni gospodarstvenik) u pratnji 4 nastavnika.

Kako bi praksa protekla što kvalitetnije i kako bi učenici uspješno savladali planirane ishode učenja potrebne su kvalitetne pripreme.

Za vrijeme proljetnih praznika, kada drugi učenici odmaraju, naši se učenici vrijedno pripremaju. Odrađene su pedagoške i kulturološke pripreme koje trebaju pomoći  našim učenicima da se lakše prilagode novoj okolini u kojoj će se uskoro naći, da su kompetentniji u izvršavanju svojih radnih zadataka, samostalniji, fleksibilniji u snalaženju u novom, međunarodnom okruženju, samopouzdaniji i učinkovitiji.

Učenici koji putuju u Slovačku sudjelovali su u radionicama izrade Europass životopisa, kako bi se što kvalitetnije predstavili svojim budućim poslodavcima.

U pripremi su i jezične pripreme koje će učenicima olakšati profesionalnu komunikaciju na engleskom jeziku.