Šahovski dan Srednje škole Stjepana Sulimanca

Autor: Marina Markanović, 3. 5. 2024.

U sklopu Dana Srednje škole Stjepana Sulimanca Pitomača koji smo obilježili 30. 4. 2024. naša je škola organizirala već tradicionalni šahovski turnir danas, 3. 5.

Šahovski dan je i ovaj put organiziran uvodeći neke novitete i redizajnirajući šahovsko natjecanje u natjecanje nastavnika. Pozvali smo u goste šahovske ekipe nastavnika srednjih škola iz Virovitice i Đurđevca. Inicijativi se odazvala samo Strukovna škola Đurđevac u sastavu: M. Roštan, D. Škrobot, M. Ivandija i F. Adaković. Za domaću ekipu SŠ Pitomače nastupili su nastavnici: M. Ostrogonac, I. Keserica, A. Osvaldić i T. Vranić. Vođenje i suđenje turnira organizirao je M. Domović, šahovski sudac. Nakon pozdrava i dobrodošlice ravnatelja škole domaćina M. Marića, dvije ekipe nastavnika odigrale su dvokružnim bergerovim sustavom dva kola rapid šaha prema pravilima FIDE. U  oba je kola pobijedila gostujuća ekipa iz Đurđevca, na čemu im iskreno čestitam!
Nakon formalnog natjecanja, gosti su s domaćinima proveli vrijeme u razgledavanju škole te zajedničkom ručku koji su pripremili naši učenici s nastavnikom Baričevićem.
Gostujuća ekipa zahvalila nam je na gostoprimstvu i predložila nastavak dobre suradnje dviju susjednih škola u uzvratnom pozivu u Đurđevac do završetka nastavne godine.
Veselimo se ideji i rado ćemo se odazvati! Uz šahovski pozdrav Gens una sumus,
                                                                           Marin Domović, prof. mentor