ERASMUS+ projekt mobilnosti "Boost your skills build your future 3": učenici naše Škole u Wroclawu u Poljskoj

Autor: Marina Markanović, 27. 9. 2024.

Učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca, u pratnji dviju nastavnica, u četvrtak su se sretno vratili s ERASMUS+ mobilnosti u Poljskoj. Svi su još uvijek pod velikim dojmom i prepuni novih, pozitivnih iskustava.

Partnerska organizacija na projektu Srednje škole Stjepana Sulimanca je AVIVA POLAND - Vocational training. Partnerska organizacija od 2005. god povezuje Europski obrazovni svijet s tvrtkama Donje Šleske, jedne od najbogatijih regija u Poljskoj, pružajući studijske posjete i radna mjesta za Erasmus + sudionike. Od tada su širili ideju mobilnosti među lokalnim tvrtkama te organizirali radna mjesta i stručne posjete za preko 1800 polaznika iz 10 zemalja EU u oko 500 različitih poduzeća. Uključeni su i u međunarodne projekte unutar LLLP te zajedno s međunarodnim partnerima rade na alatima koji su doprinijeli povećanju kvalitete i količine radnih mjesta ne samo u Poljskoj nego i u Europi, analiziraju uključenost poduzeća S1 i S2 u projekte mobilnosti, a od 2013. godine rade na elektronskom portfelju koji bi trebao olakšati proces zapošljavanja i učiniti ga transparentnim. Partnerska organizacija je članica Europskog foruma tehničkog i strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.

Dvadeset učenika naše škole pet različitih zanimanja sudjelovalo je na praksi na sedam različitih lokacija i tamo su stekli iznimno važna iskustva za daljnji karijerni napredak. Poslodavci su bili izuzetno zadovoljni uključenošću i zainteresiranošću naših učenika, a neki od učenika dobili su i preporuke poslodavaca koje će im poslužiti prilikom zapošljavanja.

Naši učenici odrađivali su svoju praksu u ZOO-u, botaničkom vrtu (Ogrod Botaniczny), restoranima (Restauracja Forum Kulinarne, Restauracja Messa Marina, Restauracja Kaczka Dziwaczka te Odra cafe) i u automehaničarskoj radionici ULTRACAR.

U slobodno smo vrijeme istraživali grad Wroclaw koji je izuzetno lijep i impozantan.

Ovaj projekt odobren je od Agencije za mobilnost i programe EU.

Sve naše doživljaje možete pogledati u galeriji: