Kviz kajkavskih riječi

Autor: Marina Markanović, 3. 10. 2024.

U srijedu, 2. listopada 2024., u sklopu projekta „Ruralna kreativnica - nauči i podijeli s drugima!“ u našoj je školi održan Kviz kajkavskih riječi. U kvizu su sudjelovali učenici 3.a razreda sa svojom nastavnicom Anom Jakupec-Rakijašić.

Mladi su se upoznali s riječima koje su se nekad češće koristile, a pripadaju kajkavskom idiomu. Zadatci su im bili prepoznati značenja kajkavskih riječi i ispisati ih u standardnom obliku te od ponuđenih kajkavskih riječi napisati što zanimljiviji sastavak. Pokazali su veliko zanimanje za postavljene zadatke te su bili iznimno uspješni u njihovu rješavanju. Radionicu su vodile gospođa Elvira Mađar Kodžaga uz pomoć volonterke Lucije Makvić.