OBILJEŽEN DAN OTVORENIH VRATA I DAN SREDNJE ŠKOLE PITOMAČA

Autor: Alena Hrvoić, 20. 5. 2011.

U Srednjoj školi Pitomača nastavnici i učenici obilježili su raznim aktivnostima Dan otvorenih vrata i Dan škole.

11. svibnja 2011. godine u Srednjoj školi Pitomača nastavnici i učenici obilježili su raznim aktivnostima Dan škole i Dan otvorenih vrata.

Aktivnosti su se održavale na nekoliko lokacija: u učionicama, sportskoj dvorani Osnovne škole Petar Preradovići u školskom vrtu.

U sportskoj dvorani Osnovne škole Petra Preradovića učenice i učenici završnih razreda zajedno s nastavnicima i nastavnicama odagirali su utakmicu u odbojci i nogometu, maturantice vs nastavnici. U odbojci i nogometu učenice i učenici pobijedili su nastavnice i nastavnike.

Voditelj: Maja Kirin

U školskom vrtu Srednje škole Pitomača održala se pjesničko - likovna radionica na temu Vidrićeve i Cesarićeve poezije u organizaciji Knjižničarske skupine na kojoj su sudjelovali članovi Knjižničarske skupine, svi zainteresirani učenici i nastavnici hrvatskoga jezika kao njihovi koordinatori i knjižničarkom. Gost ove radionice bio je Ivan Barčan, učenik 1. b razreda (4. razred Osnovne glazbene škole Jan Vlašimsky Virovitica - Područna škola Pitomača) koji je svirao poznate skladbe na gitari, a kasnije mu se pridružio i Marin Domović, prof. hrvatskoga jezika i književnosti zajedno sa Ksenijom Petrinec, prof, hrvatskoga jezika i književnosti.

Voditelj Knjižničarske skupine: Alena Hrvoić

U školskim učionicama održala se izložba ljekovitog bilja i prezentacija bilja korisnog u svakodnevnoj uporabi kao i radionica izrade prigodnih blagdanskih ukrasa. Sudjelovali su učenici, smjer agroturistički tehničar zajedno s voditeljima Brankom Pavoković,Ivanom Kralj i Vlastom Honjek.

Osim ovih aktivnosti u školskoj učionici održane su prezentacije vezane za nastavu engleskog i njemačkog jezika u kojoj su sudjelovali učenici 4. a razreda zajedno s voditeljima Anom Pavlić, Dijanom Kos, Ivom Winter - Bistrović i Milicom Šokec.

Učenici ugostiteljskih zanimanja pripremili su u školskom vrtu radionicu izrade kanape sendviča i pripremu bezalkoholnih koktela i dekoracija za koktele.

Voditelji: Darko Baričević i Darko Mihoković

U jednoj od školskih učionica, učenici 2.a razreda, smjer upravni referent izveli su simulaciju suđenja.

Voditelj: Vlatka Vrban