Gastro-noć u Orahovici

Autor: Alena Hrvoić, 14. 6. 2011.

U organizaciji Udruge kuhara Grada Orahovice, a u sklopu ovogodišnjeg Orahovačkog proljeća, održana je Prva Gastro noć. Dvadesetak ponajboljih kuhara Hrvatske predvođenih hrvatskim kuharom akademikom, Orahovčaninom Marijanom  Hornungom, oduševilo je svojim kuharskim umijećem.

Učenice naše škole : Smrček, Marina 2.d , Barčan, Božica 3.d zajedno s mentorom Darkom Baričevićem sudjelovali su na Gastro noći u Orahovici s autohtonim jelima podravskoga kraja. Tema je bila zadana: glavna namirnica za mesno jelo bila je svinjski kare, a glavne namirnice za slatko jelo bile su i med i orasi.

Učenice naše škole uspješno su prigotovile za mesno jelo svinjski kare na podravski, a za desertno jelo medenu priču čime su pokazale stečeno znanje tijekom svojega školovanja. Jela su bila više nego dobro prihvaćena od strane gostiju.