Učenici završnih razreda posadili prvo drveće u budući park maturanata

Autor: Rikard Bakan, 1. 7. 2011.

Nakon svečane podjele završnih svjedodžbi koja se za učenike Srednje škole Pitomača  upriličuje u konferencijskoj dvorani Općine Pitomača, učenici završnih razreda IV.a (upravni referent), IV.b (agroturistički tehničar), III.c ( prodavač/poljoprivredni gospodarstvenik) i III.d ( kuhar/konobar) posadili su prvo drveće na prostoru budućeg Parka maturanata, smještenom na općinskom zemljištu u centru Pitomače između Domjanićeve i Gajeve ulice.

Uz domaćinstvo načelnika općine Pitomača, gosp. Željka Grgačića, u srijedu, 29. lipnja te u četvrtak 30. lipnja u konferencijskoj dvorani Općine Pitomača, učenicama i učenicima završnih razreda naše škole svečano su uručene završne svjedodžbe. Čestitke i tople riječi na kraju njihova školovanja uputili su im njihovi razrednici, Jasmina Pavičić, Miroslav Fuček, Davor Skender i Tomislav Kakša, ravnatelj Rikard Bakan i načelnik općine Pitomača Željko Grgačić.

Učenicama i učenicima koji su završni razred završili s odličnim uspjehom dodjeljena su Općinska priznanja s likom Petra Preradovića, a onima koji su tijekom cijelog svog obrazovanja bili odlični i prigodne nagrade.

Najučenicom četvorogodišnjih zanimanja proglašena je učenica IV.a razreda, upravnih referenata Ivančica Pavlović

Najučenicom trogodišnjih zanimanja proglašena je Andrea Siladić, učenica III.d razreda, konobar. Istu učenicu Područna obrtnička komora iz Virovitice proglasila je trećom najboljom učenicom obrtničkih zanimanja Županije Virovitičko-Podravske te će joj na prigodnoj svečanosti 08. srpnja biti uručena i novčana nagrada u iznosu od 1.500 kuna.

Ideju o formiranju Parka maturanata, općina Pitomača svesrdno je prihvatila te je nakon podjele svjedodžbi svaki razred u pratnji načelnika općine, svojih razrednika i ravnatelja posadio po jedno drvo na zemljište koje će jednog dana postati Park maturanata i na taj način, ovoj prvoj i svim slijedećim generacijama učenika naše škole, biti trajni spomen na njihove učeničke dane provedene u Srednjoj školi Pitomača.

Ovim putem zahvaljujemo načelniku općine Pitomača na tome što je prihvatio ovu inicijativu, općini koja je nabavila sadnice i odlučila javno zemljište ustupiti za formiranje parka koji će ove mlade ljude trajno podsjećati na jedno lijepo razdoblje njihova života, a mještanima Pitomače, nadamo se, trajno obogatiti njihov životni prostor

Izvor: S.Š. Pitomača