Terenska nastava kod pitomačkih obrtnika

Autor: Anita Rengel, 29. 1. 2013.

Učenici prvih razreda smjer“ Prodavač“ Srednje škole Stjepana Sulimanca Pitomača pod vodstvom profesorice Anite Rengel, praćenjem nastavnih jedinica te  potrebama  tržišta rada,posjetili su obrtnike Općine Pitomača.Posjetom su upoznati sa strukturom rada obrtnika od ideje  do realizcije poslovanja.

Posjetom poduzeća „Technohit“ sa brendom Hrastico,učenici su upoznati sa strategijom gospodarstva,vrstama trgovine,trgovačkih mreža,zalihama te cijenama proizvoda.Upoznavanjem asortimana učenicima je predočena jasna slika tržišta te njihove prednosti i rizici.Prezentiranjem poduzeća „Tehnohit“ upoznati su sa zakonima o malem i srednjem obrtu ulaskom u Eu.Terenskim praćenjem poslovanja obrtnika ,učenicima se omogučila jasna predodžba budućeg poslovanja vezanog uz struku „prodavač“.