Pripreme za obilježavanje Međunarodnog dana smijeha

Autor: Alena Hrvoić, 24. 4. 2013.

U suradnji s Knjižnicom i čitaonicom Pitomača, u ponedjeljak 22. travnja 2013. započele su radionice povodom obilježavanja Međunarodnog dana smijeha.

Međunarodni dan smijeha obilježava se svake godine prve nedjelje u svibnju. Ove godine članovi knjižničarske družine pod vodstvom školske knjižničarke Alene Gladović, a prema kurikulumu školske knjižnice, počeli su se pripremati za obilježavanje Međunarodnog dana smijeha kroz radionicu koju vodi djelatnica Knjižnice i čitaonice Pitomača, Slavica Vitković. Radionica nosi naziv Smijeh u mojim rukama. Radionica se održava dva dana (u ponedjeljak i četvrtak) u Knjižnici i čitaonici Pitomača. Učenici će na drvenim daščicama ispisati poruke o smijehu (kao što su povodom obilježavanja Valentinova to učinili s ljubavnim porukama), samo ovoga puta drugačijom - salvetnom tehnikom, a izrađene i oslikane poruke bit će izložene u Knjižnici i čitaonici Pitomača u petak 3. svibnja 2013. kada će učenici i svi zainteresirani mještani moći pogledati što su učenici napravili, dok će 6. svibnja 2013. u vremenskom periodu od 9:00 do 10:00 sati svi zainteresirani moći kupiti oslikane pločice na štandu ispred Turističke zajednice u Pitomači, a sav prikupljeni novac Srednja škola Stjepana Sulimanca će donirati malenoj Anastaziji Udovčić, dvogodišnjoj djevojčici koja od rođenja boluje od sindroma kratkog crijeva i kolestatske bolesti jetre, te joj je potrebna transplantacija tih organa. Anastazija je još jedan hrabri lav Hrvatske i ovim putem pozvani su svi učenici, roditelji i mještani da se uključe u humanitarnu akciju.

Ostale fotografije pogledajte u galeriji fotografija.