Akcijom "Zelena čistka" na Križnici obilježen Dan planeta Zemlje

Autor: Josip Ivoš, 22. 4. 2013.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja u više od 150 zemalja diljem svijeta, a tim su povodom učenici 2b razreda i nastavnici Srednje škole Stjepana Sulimanca sudjelovali u akciji  „Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš“, koju je organizirala Općina Pitomača. Zelena čistka je akcija čišćenja divljih odlagališta otpada u jednom danu, koja se odvija u sklopu globalnog projekta "Let's do it - World cleanup 2013".

Akcija "Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš" više je od jednodnevne ekološke akcije. Ona je poziv za zajedništvo u rješavanju zajedničkog problema, te na promjene u ponašanju i gospodarenju otpadom. O važnosti ove akcije, ali i o ekološkoj osvještenosti lokalnih institucija govori činjenica da su u pohodu na čišćenje dravskog izletišta na Križnici sudjelovali Komunalno Pitomača, Srednja škola Stjepana Sulimanca, Rekreacijsko društvo "Zeleno srce", Klub mladih Pitomača, Zajednica ribolovnih udruga, mještani Općine Pitomača, svi zaposlenici Općine zajedno sa načelnikom Općine Pitomača gospodinom Željkom Grgačićem.

Nakon završenih radova svi sudionici su bili počašćeni kuhanim grahom, a nakon toga odigrano je nekoliko revijalnih utakmica na novouređenom odbojkaškom igralištu.

Zahvaljujemo se svima koji su se uključili u ovu hvalevrijednu akciju, te isto tako molimo sve posjetitelje izletišta kod Križničkog mosta da vode brigu o očuvanju okoliša, te da smeće odlože u koševe ili kontenjere za otpad.

Izvor: www.pitomaca.hr