Uspješno održana humanitarna akcija za Anastaziju Udovčić

Autor: Alena Hrvoić, 8. 5. 2013.

U ponedjeljak 6. svibnja 2013. uspješno je završena humanitarna akcija za Anastaziju Udovčić.

U ponedjeljak 6. svibnja 2013. od 9:30 do 11:00 sati ispred Turističke zajednice u Pitomači, članice družine provele su humanitarnu akciju za Anastaziju Udovčić.

Svi zainteresirani imali su prilike kupiti oslikane drvene pločice s porukama smijeha, oslikane salvetnom tehnikom i na taj način financijski pomoći malenoj Anastaziji i njezinoj majci.

Podsjećamo kako je Anastazija Udovčić djevojčica iz Rijeke koja boluje od sindroma kratkog crijeva i kolestatske bolesti jetre te joj je potrebna transplatacija tih organa. Trenutno se nalazi u Klaićevoj bolnici u Zagrebu, a o njoj se brine njezina samohrana majka.

"Kako bismo barem malo pomogli djevojčici, organizirali smo dvodnevnu radionicu pod nazivom Smijeh u mojim sukama izrade drvenih pločica s porukama smijeha i humanitarnu akciju te prikupili oko 500, 00 kn. Zahvaljujemo svim mještanima koji su potpomogli akciji te knjižnici i čitaonici Pitomača koja nam je ustupila prostor za provođenje radionice, voditeljici radionice Slavici Vitković i ravnateljici Ireni Gavrančić." Izjavila je učenica Martina Čajkulić , 3.b (članica družine).

Prikupljeni novac je uplaćen na broj računa Anastazijine majke.