Sretno maturanti!

Autor: Josip Ivoš, 20. 5. 2013.

Dragi maturanti!

Ovo neće biti dugačak tekst jer znam da se vama uvijek žuri i da nemate vremena. Za mnoge od vas polazak u školu je bio lijepo, ali i teško iskustvo. Iako često niste razumijeli nas nastavnike, mi smo vam samo nastojali omogućiti da se u školi osjećate sigurno i dobro zbrinuti, odnosno da uz znanje, također dobijete i sve one ostale vrijednosti koje su vam potrebne da se osjećate prihvaćeno te da u takvom okruženju što bolje razvijete sebe kao osobu. Svojim radom nastojali smo vam osigurati bolje uvjete školovanja nego što smo ih mi imali, kako biste vi sebi osigurali bolji život, nego što smo ga mi imali.

Iako bismo voljeli, ne možemo utjecati na sve probleme koji vas čekaju u društvu, poglavito one koji utječu na mogućnost vašeg zaposlenja i nastavka vašeg školovanja. Kojim god putem u svom životu pošli, uvjek imajte na umu stvari kojima smo vas učili u školi. Na svoje znanje se uvijek možete osloniti.